Serdecznie zapraszamy na spotkanie z mecenasem Maciejem Jareckim- radcą prawnym, magistrem prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, który opowie o roli edukacji prawniczej z perspektywy swojego doświadczenia zawodowego.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada (czwartek) w sali 505 w budynku B o godzinie 19.

Parę słów o naszym Gościu:

Maciej Jarecki w czasie studiów aktywnie działał w organizacjach studenckich – założył m.in. Koło Prawa Gospodarczego i Handlowego oraz Koło Integracji Europejskiej. Działał również w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Przez 2 kadencje był przewodniczącym Rady Kół Naukowych oraz zasiadał, jako przedstawiciel studentów, w Senacie UWr oraz był członkiem senackiej komisji statutowej.

Studia prawnicze ukończył z trzecią średnią ocen z całych studiów. Pięciokrotnie był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyniki w nauce. Był laureatem konkursu „Primus Inter Pares”. Wygrał Okręgowy Konkurs Krasomówczy zdobywając jednocześnie nagrodę publiczności. Był również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

W 2015 r. ukończył aplikację radcowską i zdał egzamin zawodowy. W 2016 r. został wybrany najmłodszym członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych. Prowadzi wykłady dla aplikantów radcowskich oraz zasiada w komisji ds. aplikacji i w komisji ds. doskonalenia zawodowego OIRP Wrocław.

Pracuje w kancelarii obsługującej zagraniczne podmioty inwestujące w Polsce. Specjalizuje się w prawie lotniczym, chorobach zawodowych i wpadkach przy pracy oraz umowach gospodarczych. Przez większość czasu pracuje w języku angielskim.

Do zobaczenia!

Fundacja

Europejskiej Kultury Prawnej