Spotkanie KN EKP, które odbyło się w czwartek 26 listopada poświęcone było cechom dobrego przedsiębiorcy i dobrego pracownika oraz zagadnieniom związanym z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Problematykę tę przybliżył nam Pan Krzysztof Wieczorkowski – przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, aktualny Prezes firmy Sonel S.A. oraz przewodniczący Rady Nadzorczej TIM S.A.

Pan Wieczorkowski w przystępny i ciekawy sposób przedstawił nam perspektywę, której na co dzień próżno szukać w uniwersyteckim programie nauczania, mianowicie spojrzenie „od środka” poparte ogromnym doświadczeniem. Zaproszony gość przez niemal dwie godziny niestrudzenie odpowiadał na pytania członków naszego koła, odnoszące się do różnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Przez – z oczywistych przyczyn, będące w kręgu naszych zainteresowań – zagadnienia prawne, sposób podejmowania decyzji biznesowych po wytyczne (zarówno gospodarcze i moralne), którymi powinien kierować się przedsiębiorca.

Długo rozmawialiśmy też o roli prawnika w firmie, którą w obecnym systemie prawnym, pełnym zawiłym przepisów, trudno pominąć. Zagadnieniem, które okazało się interesujące dla członków koła, była też strategia biznesowa – zarówno w obszarze zasobów ludzkich, jak i w obszarze planowania rozwoju firmy i jej zysków.
Pan Wieczorkowski podzielił się również swymi spostrzeżeniami na temat handlu dalekowschodniego, z naciskiem na Chiny. Zauważyliśmy ogromne różnice  w podejściu do kontrahenta oraz w stosowanych zwyczajach biznesowych między światem Zachodnim a Państwem Środka.

Spotkanie upłynęło w kameralnej i niezobowiązującej atmosferze, a doświadczenie naszego Gościa z pewnością okaże się pomocne dla wielu studentów, stawiających swe pierwsze kroki w niełatwej, acz pociągającej sferze biznesu.

Fundacja

Europejskiej Kultury Prawnej