Fundacja Europejskiej Kultury Prawnej

Temat: „Zjawisko terroryzmu w prawie polskim”

Autor: Maciej Kacprzyk, Tomasz Kłys

Problematyka: Do 2001 r. wiedza Polaków o terroryzmie była znikoma i ograniczona wyłącznie do informacji przekazywanych w mediach lub przez polityków. Dopiero ataki na World Trade Center z 2001 r., na madrycką kolej w 2004 r. i londyńskie metro w 2005 r. sprawiły, że terroryzm jest obecny w świadomości nie tylko osób i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, ale także ich obywateli. Warto zatem przeanalizować czy polskie prawo, a także służby specjalne, są przygotowane na walkę z terroryzmem i czy jesteśmy w stanie odeprzeć ewentualne ataki.

Wyniki badania: Zjawisko-terroryzmu-w-prawie-polskim

 

Temat: „Referendum Lokalne”

Autor: Tomasz Szpila

Problematyka: W związku z opublikowanym na stronie internetowej fundacji Europejskiej Kultury Prawnej, artykułem napisanym przez Krzysztofa Trnkę pod tytułem “referendum lokalne – przejaw demokracji bezpośredniej czy gra pozorów” twórca badania sondażowego postanowił odnieść się do niego w celu umożliwienia odbiorcom korespondowania z kwestiami tam poruszonymi, na które każdy z czytelników mógłby odpowiedzieć w odmienny sposób, zgodnie ze swoim światopoglądem.

Wyniki badania: Wyniki-badania-sondażowego-dotyczącego-referendum-lokalnego

 

Temat: „Problematyka Uchodźców”

Autor: Tomasz Szpila

Problematyka: Na przestrzeni ostatnich tygodni polskie media wielokrotnie poruszały kwestię uchodźców. W związku z faktem, że ze względów technicznych rzadko kiedy poddawane są pod dyskusję opinia i zdanie społeczeństwa, powstało niniejsze badanie sondażowe. Dzięki odpowiedziom osób ankietowanych będziemy w stanie przybliżyć Państwu nastroje części Polaków.

Wyniki badania: Wyniki badana sondażowego dotyczącego problematyki uchodźców