Fundacja Europejskiej Kultury Prawnej i Koło Naukowe Europejskiej Kultury Prawnej

mają zaszczyt zaprosić na niezwykłą konferencję naukową

„Prawa Światów Alternatywnych, Niezależnych i Utopijnych”.

Podczas konferencji zamierzamy poruszyć szeroki wachlarz tematów – od przykładowych systemów światów utopijnych, przez egzotyczne systemy prawne występujące w historii, a kończąc na zagadnieniach prawnych w światach wirtualnych i światach fantasy.

Do zgłaszania referatów zapraszamy prawników, przedstawicieli nauk społecznych, filologów, historyków a także informatyków i artystów oraz przedstawicieli wszystkich dziedzin nauki, którzy zauważają, podziwiają lub traktują z przymrużeniem oka ustroje i prawa wykreowane w światach „nie z tego świata” lub nie znajdujących miejsca obecnie w istniejących strukturach.

Celem konferencji będzie zauważenie różnic i podobieństw jakie istnieją pomiędzy tymi światami a obowiązującymi porządkami prawnymi.

Wszystkich zainteresowanych promocją książek, filmów i innych dzieł związanych z tematyką konferencji, zapraszamy do współpracy.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 maja 2016 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu.

Na zgłoszenia  czekamy do 8 kwietnia.

Formularz rejestracji:https://docs.google.com/forms/d/1AS9He_HshWpTD4YIY2jNndEjxkkqjcOOMlPMcTYDlcI/viewform?c=0&w=1

Uwaga
Prosimy o wyszczególnienie w abstraktach pytania lub pytań badawczych, na które chcieliby Państwo odpowiedzieć lub je przedstawić – na tej podstawie będziemy przydzielać panelistów do grup. Ważne nie tylko będzie przedstawienie tematu, ale i udział w dyskusji, na którą przeznaczymy równorzędny czas. Pytania i zagadnienia badawcze „ujawnimy” przed konferencją.

 

Fundacja

Europejskiej Kultury Prawnej